Proti poměrně silnému soupeři, který nastoupil v téměř nejsilnější sestavě, náš tým podal bojovný výkon, který však ani tentokrát nestačil na zisk bodu a opět se nepodařilo zapsat výhru v partii.
[White „Godovský Jiří“] [Black „Gřešek Oskar“] [Result „1-0“]
Oskar měl na první desce opět silného a zkušeného soupeře. Ve zvoleném systému skandinávské stojí bílý s poměrně trvalou mírnou převahou s tlakem na královském křídle. Partii rozhodlo Oskarovo přehlédnutí taktického obratu v 18. tahu. V pozici na diagramu po 17. Sc3 zahrál černý netuše nějakého nebezpečí 17. .. b4, avšak přehlédl direkt 18. Jb5!!, bílý napadá dámu a současně hrozí matem na g7. Obě hrozby lze pokrýt buď ztrátou dámy za dvě lehké figury, anebo použít postup, který zvolil černý po 18. ..Sh2+ s dalším 19. Kh1 Sxg2+ a 20. Dxg2 Dc6, který následně vedl ke ztrátě figury – viz druhý diagram, kde přišlo 21. Kxh2 a výhru si bílý pak zkušeně pohlídal, i když partie trvala ještě dalších 27 tahů. Jiří Godovský ale mohl ukončit partii mnohem dříve, kdyby zahrál 21. Sxg7+ a po 21. ..Kg8 22. f3 s nekrytelným matem. 0:1
[White „Lorenc Matěj“] [Black „Josefus Marek“] [Result „1/2-1/2“]
Matěj hrál stejně jako v minulém utkání opět „sicilku“, kde byla pozice poměrně vyrovnaná, avšak v 17. tahu přehlédl Matěj vtipný taktický obrat, kterým mohl získat pěšce a partii možná přivést k pozdějšímu vítězství. V pozici na diagramu zahrál černý nepřesně 17. Vfd8? a bílý 18. Vad1 s rovnou hrou. Mohlo ale přijít 18. Jd5! a po 18. ..Dd7 úder 19. Dxc6! To se však nestalo a v dalším průběhu naopak měl inciativu černý a po zápletkách to byl on, kdo získal pěšce. Partie však postupně přešla do vyrovnané věžovky a po 49 tazích – viz druhý diagram, se soupeři po několikerém opakování tahů dohodli na remíze.
[White „Petřík Alfréd“] [Black „Kurka Michal“] [Result „1-0“]
Ve „španělce“ černý poměrně nevhodně strategicky zvolil v 10. tahu velkou rošádu, což byla ve svém důsledku příčina problémů v průběhu celé partie. Jde totiž o to, že se černý král snadno dostane pod palbu všech bílých figur a nakonec stejně musel Michal Kurka svého krále přesunout na královské křídlo, kde jeho protihra ale byla pomalá a nepřesná. Ani bílý však střední hru nehrál dobře, a přestože měl pěšce víc, pozice po 25. tahu byla zcela rovná. Bohužel však černý po další sérii nepřesností umožnil bílému získat rozhodující výhodu a přejít do vyhrané věžovky – viz diagram po 33. Vxf8, kde počítač hodnotí pozici jako +2,8. Bílý si později došel pro pěšce na h3 a získal i dalšího na dámském křídle… 1:0
[White „Peťovský Ludovít“] [Black „Weczerek Max“] [Result „1/2-1/2“]
V „sicilce“ byl průběh po celou dobu +- vyrovnaný. V této závěrečné pozici po 24. tahu bílého Dg3, kterou počítač hodnotí jako mírně lepší pro černého -0,4 kvůli slabině na b3, se soupeři shodli na remíze.
[White „Kramář Filip“] [Black „Czech Daniel“] [Result „1/2-1/2“]
Bílá zahrál domečkovou výstavbu, která je v poslední době docela populární, ale iniciativu v zahájení měl černý a po chybě bílého v 17. tahu získal dámu za věž a střelce. Pozici hodnotí počítač jako přivyhranou za černého -3,3. Škoda, že Daniel přehodil tahy 21. ..hxg3 a 22. ..Dh5 – zahrát je v obráceném pořadí, by mě bílý s obranou obrovské problémy. V dalším průběhu si černý z pozicí, která byla trvalé lepší, nevěděl úplně rady (pozn. počítač sice hodnotí pozici -1,7, ale ani on neukazuje nějakou jasnou cestu ke zlepšení pozice a k výhře), a tak po dovršení časové kontroly – pozice po 40. Kg2 – viz diagram, přijal nabídku bílého na remízu.
Shrnutí: mladíci Lorenc a Czech své soupeře velmi potrápili a jejich soupeři mohou být rádi za remízu.. Obě porážky Gřešek (přehlednutí taktického obratu) a Kurka (strategické nepřesnosti) byly asi zasloužené, soupeři prokázali svou sílu a zkušenost.