TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Diskuzní fórum
Diskuzní fórum


Titulek:
Jméno:
E-mail:
Zpráva:
SPAM kontrola: Počet polí na šachovnici?
   
 

Luboš Kozák: Skvěle!

Skvěle! Blahopřeji!

Neděle, 10 Listopad 2019 20:42

AVI: KP

SuperKissSurprisedTongue out. Jak jste to kluci dokázali? Odjižděl jsem s za stavu 2:2 (4 remízy) a partie byly hooooodně nejasné. Kdo ZTRATIL půl bodu?Wink To bylo asi tím, že v našem družstvu hráli 4 Martinové a soupeři jim dali k svátku pěkný dárek . .  .

Neděle, 10 Listopad 2019 18:19

Martin Vícha: Krajský přebor

Slezan Opava - Frýdek Místek     5,5 : 2,5   !!!Wink

Neděle, 10 Listopad 2019 16:22

Zdenda ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ): To Avi

Tondo díky za podporu. Vše co píšeš je pravda  a možná jsem to napsal blbě. Nebylo to myšleno, že kašlu na šachy a hlavně kamarády, jen prostě nestíhám. Ano babička měla 93,před 3 měsíci strejda 69 a před 10 měsíci babička 87. Ještě z rodinou nemáme pořádně v srdci jednu ztrátu a vyřizujeme druhou nanovo, kameník si včera myslel, že už si snad z něho děláme srandu. Do toho má práce, kde jsem imrvere a s bratry jsme pohromadě nesedeli 2 roky a když už mám volno, tak jsem predvolan na soud, nebo k výslechu kvůli kretenum. Jen už jsem vycucanej a potřebuji ubrat. Jistě, že při volnu rád všechny uvidím a přijdu. 

Sobota, 09 Listopad 2019 16:32

AVI: To Zdenda

Zdendo, co to tu píšeš za nesmysly? Kde jsi našel kamarády? V šachách. Kde jsi na všechno zapomněl? V šachách. Kdo se s Tebou kamarádil, když Ti bylo nejhůř? Šachisti. Byl to vždycky Tvůj druhý domov. Mohl jsi přijít kdykoliv se svými problémy a podělit se o ně. Nevím, o jaké rodině mluvíš. Ty máš manželku, ty máš děti? Momentálně jsme byli MY Tvoje rodina, když Ti nebylo zrovna nejlépe. Vím, umřela Ti babička, ale kolik měla roků?? Rád bych se dožil tohoto věku. Ale život jde dál, mi před dvěma roky zemřela maminka a to jsem kvůli tomu přestal chodit do práce, protože v té době jsem byl v práci? Až se s babičkou rozloučíš, až Tě opustí emoce, zapoj tu bradavici na krku. Sám nejsi nic, my se bez Tebe můžeme obejít, ale obejdeš se TY bez šachů a šachistů? Jsi příliš mladý na to, aby jsi se najednou uzavřel sám do sebe. A ještě jeden citát, který budu mít na parte: NEBER ŽIVOT VÁŽNĚ, STEJNĚ Z NĚJ NEVYVÁZNEŠ ŽIV. A věř mi, že to je opravdu životní filoofie podpořená 64 roky mého života.

Pátek, 08 Listopad 2019 19:02

AVI: Slezan C - Slezan B

Nebyl jsem připravený na remízu, jak tvrdí Martin, normálně nabízím po "10" tazích, ale chtěl jsem bojovat. Taky nám na šachovnici zůstali jen pěšci a jeden jezdec. Ale za stavu 4:0 a pohledu na ostatní šachovnice jsem to vzdal a šetřil silami, které již s věkem občas scházejí. Za stavu4:3 bych bojoval, ale takhle? Porážka krutá, nezasloužili jsme si ji, ale byl vidět z mladých přílišný respekt ke svým kolegům. Vzkaz pro ně: všichni jsme lidé a chybující lidé, nejsme stroje, takže příště s despektem a hurá na ně! Jako husiti. . . SurprisedTongue outLaughing

Pátek, 08 Listopad 2019 18:47

Zdenda : Šachy kruté nejsou. Mají pravidla. Život...

Dnešním dnem se omlouvám a ukončuji mou šachovou kariéru. Nemám čas na sebe, co mi zbyde, to se snažím dát rodině. Šachy byl kdysi můj život, letos znám víc smrt a lidi co jsem miloval mi odcházejí ve velkém. Šachy mi dali spoustu přátel, hrozně moc radosti, ale v Neděli jsem pochopil, že berou i čas, kdy jsem mohl být někde jinde s někým jiným,koho už zas nikdy neuvidím. Práce mne živí a tam polevit nemohu. Něco obětovat musím. Pro mne je práce a rodina vše! P. S. Ještě odehrají jeden zápas za Polom. Platili by pokutu. 

Pátek, 08 Listopad 2019 02:20

Karel Záleský: Slezan C vs Slezan B

Já jsem taky stál v zahájení, podle počítače, na prohru, přesto z toho byla rychlá výhra za hodinu. Kristián hrál zbytečně rychle a bez hlubšího rozmyslu, což korunoval nastavením dámy. Teď jsem byl jako trenér na turnaji mládeže v Koutech a toto je alfa a omega všeho. Schopnost se soustředit a nepřehlížet jednoduché taktické motivy.

Pondělí, 04 Listopad 2019 18:12

Zdenda: Moje nejkrásnější prohra!

Já bych to zas tak zle neviděl! Mne 9:02 zazvonil telefon a měl jsem prohrát kontumacne. Můj soupeř nic nereklamival a stejně mi dal přes držku a zaslouženě vyhrál!!!! Za mne teda frajer! 

Pondělí, 04 Listopad 2019 02:26

RC: Slezan C vs Slezan B

Bohužel dnes krutá, ale zasloužená porážka. Za sebe mohu říci, že to bylo až moc kruté :-) Nejdříve jsem neviděl dvou tahouvou výhru, potom jsem mohl dát 3 tahový mat a nakonec jsem to ještě prohrál v časovce :-) I takové jsou šachy.

Neděle, 03 Listopad 2019 20:25

rellik15: Sesterské derby

Hra kočky s myší má svůj konec. Naše Béčko si v duelu o domácí klubovnu podalo naše Céčko poměrem 7:1. Z celého srdce blahopřeji, jelikož to je zasloužená výhra, i když možná trochu krutá. Na druhou stranu je to pro nás výborné poučení do dalších zápasů. Takže pokračujeme v příběhu. Naše loď dostala do levoboku nepříjemnou minu, která způsobila četné ztráty na vybavení lodi. Rada bezpečnosti lodi zvolila rychlý postup a vzala si záchranné kruhy. Proto Luďa Peťovský a Tonda Vilášek remizovali,jenom Zdeněk Mrákota už nemohl najít další kruh, a tak si ho vzal vodní vír. Zbytek lodi bojoval proti vodě a bouři. Důstojníci - Mirek Janeček, Standa Mlýnek  a Kristián Havel chodili a vylévali neustále vodu, ale logicky jim došel dech. Admirál a kapitán lodi marně hledal na mapě místo, kam bychom mohli zakotvit, až jsme se nějak dostali na mělčinu a minuli úplně náš cíl plavby. Statečný kormidelník bojoval s vodou i bouří, ale i on dostal přímý zásah bleskem. Momentálně jsme na souši a děláme opravy lodi. Držte nám palce! 

Neděle, 03 Listopad 2019 16:12

Karel Záleský: Pozor na daňka

Mrkněte na titulní stranu odkaz TJ Slezan Opava. 

Pátek, 01 Listopad 2019 10:50

Karel Záleský: ME rapid a blitz

Letos se turnaj koná v Tallinu, což je trochu z ruky. Kdyby někdo chtěl přesto letět, tak přihlášky do 31.10.2019. Dobrá zpráva pro ty, co neradi lítají je ta, že v letech 2020 a 2021 se bude turnaj konat opět v Katowicích, což je za bukem.

Středa, 23 Říjen 2019 14:22

Karel Záleský: KP mládeže 1. turnaj - komentář

Komentář k úspěšnému vystoupení v 1. turnaji KP mládeže v rapid šachu v Krnově je v aktualitách. 3 druhá místa jsme snad nikdy nezískali. Že by nám rostla nová silná generace? Indikátory jsou příznivé.

Pondělí, 21 Říjen 2019 23:05

Karel Záleský: KP - komentář

Komentář k 1. zápasu KP včetně partií je v aktualitách.

Pondělí, 21 Říjen 2019 10:39

Karel Záleský: KS-C komentář č. 2

V aktualitách je článek ze druhého zápasu v KS-C vč. partiového materiálu.

Neděle, 20 Říjen 2019 19:29

Martin Vícha: Krajský přebor

Ahoj všem, po ukrutném boji výhra 5 : 3 nad Orlovou.

Neděle, 20 Říjen 2019 15:51

rellik15 ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ): Pozvánka

Ahoj všichni, tímto bych si Vás dovolil všechny pozvat dne 01. 11. 2019 od 17:00 na menší oslavu mých narozenin. Opět se rok s rokem sešel a všichni jste srdečně vítáni. Prosím případně mi zaslat e-mail, abych s Vaší účastí počítal a zajistil tak dostatečné občerstvení. Budu se na Vás moc těšit, s pozdravem Martin.

Čtvrtek, 17 Říjen 2019 17:52

AVI: Družební setkání Liptov 2019

V červeném Regionu vyšel článek k družební akci na Slovensku.

Středa, 16 Říjen 2019 12:23

Karel Záleský: KS-C komentář

Komentář C družstva je v aktualitách. Dnes oba týmy na jedničku. Za 3 týdny doma v Opavě šlágr kola mezi 1. a 2. týmem soutěže!

Pondělí, 14 Říjen 2019 00:53

 

Počet zobrazených << Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.