SPAM kontrola: Počet polí na šachovnici?

Kdyby někoho svrběla hlava a chtěl si to rozdat v rapidu s kvalitní konkurencí kousek za hranicema, má možnost v neděli 26. 5. 2019, kdy se v Ratiboři hraje 15. Memoriál Wieslawa Hanczarka. Více zde http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7636/

AVI: Další šachista

Srdečně blahopřeji k narození dalšího šachistySmile.

Pondělí, 13 Květen 2019 17:53

RC: Narození druhého syna

S radostí oznamuji, že dnes ráno v 4:52 se nám narodil druhý syn Filípek Caletka. Váží 4020 g a měří 50 cm.

Neděle, 12 Květen 2019 14:00

Karel Záleský: klubové ELO

Je zaktualizováno Klubové ELO dle listiny FIDE k 1.5.2019 a LOK k 5.5.2019.

Pondělí, 06 Květen 2019 00:40

Karel Záleský: Ostravský koník - komentář

Martin Vícha zhodnotil letošní turnaj v aktuálním komentáři. Sofijské pravidlo v MČR zafungovalo skvěle. Bylo to jednoznačně nejlepší MČR, co jako divák pamatuji. Skvělý byl jako vždy David Navara i další. Největším překvapením pro mě byl veterán Ivan Hausner. Předváděl dynamické a svěží šachy a 8. místem překvapil nejspíš i sám sebe.

Neděle, 05 Květen 2019 20:01

Karel Záleský: aktualizace odkazů

V sekci Odkazy jsem provedl větší aktualizaci a doplnění užitečných  odkazů, které by se vám mohly hodit.

Sobota, 04 Květen 2019 14:41

Karel Záleský: Ostravský koník - MČR mužů

Na MČR si z opavských hráčů nikdo netroufl, tak můžeme fandit např. IM Tadeáši Krieblovi z Bohuslavic, který se v posledních 4 letech účasti v MČR mužů vyhýbal. Zazáří letos? V openu A už zastoupení máme. O dobrý výsledek bude usilovat 7. nasazený FM Martin Mužík. Prvních 8 šachovnic A turnaje je přenášeno online, tak je pravděpodobné, že Martina na onlinech uvidíme často. V B turnaji máme 2 želízka v ohni a to 4. nasazeného Martina Pardyho a 5. nasazeného Martina Víchu. V C turnaji pak slezanskou partu jistí rekreační šachista Michal Cibulka.

Sobota, 27 Duben 2019 16:36

Karel Záleský: Městská liga mládeže duben

Pátek, 26 Duben 2019 16:43

Host : Trénink Robert Cvek 25.4.2019

Zdar všem, ve čtvrtek proběhne na Slezanu odložený trénink s Robertem Cvekem na téma Koncovky - II.díl. Můžete se hlásit buď mi, nebo Karlovi Záleskému.

Přeji Všem hezkou neděli !

Robert Vojvodík

Neděle, 21 Duben 2019 11:56

Martin Mužík: 2 liga opět na youtube

Úterý, 16 Duben 2019 19:06

rellik15: Ukončení Grand Prix 2

kategorii. Takže Tonda se opravdu zlepšil a následující partii si připsal remízu a poté porazil dva soupeře shodně na čas. Jednalo se o Julii Stříbrnou a Ondřeje Křefkého. Byl tam i kousek štěstí, což ke sportu patří. V posledním kole si Tonda jako odměnu zahrál s vítězem turnaje Lukášem Fryčem, ale snadno mu podlehl, jelikož přehlédl mat. Pak jenom čekal na ostatní výsledky a nakonec se radoval z celkového prvního místa ve své kategorii a byl druhý ve své kategorii v rámci turnaje. Konečně se Tonda dočkal a i další hráči zahráli moc pěkně. Věřím, že si tímto řekli, aby vzniklo družstvo i pro okresní soutěž. Všem šachistům moc blahopřeji a děkujI vám, že jsem mohl být u toho s Vámi.

PS: Nevěděl jsem, že je tady omezený počet znaků, normálně mě systém pustil dále, ale článek mi osekal. Na chybu mě upozornil Luky, takže to dopisuji nyní.

Pondělí, 15 Duben 2019 11:03

rellik15: Ukončení Grand Prix

Zdravím všechny šachové příznivce. Včera jsem ještě dospával a vychutnával si náš úspěch. Musím sportovně uznat, že mě děti vyšťavily natolik, že jsem celé sobotní dopoledne prospal Laughing. Každopádně nyní k samotnému turnaji. Ve čtvrtém turnaji se v podstatě blýskli dobrými výsledky všichni hráči. Nikdo nebyl do počtu, navíc úplní nováčci (Matyáš Šimera a Jakub Neuvirt) nabrali potřebné první zkušenosti a rozhodně nebylo znát, že by ještě na žádném turnaji nebyli. Samozřejmě, že někdy během partie vyrobili hrubé chyby, ale právě proto jsou turnaje a následné tréninky, kde se to podstatné rozebere. V týmu jsme měli i dva rychlostní vlaky TGV (Kryštofa Holáně a Matyáše Tůmu). Občas mi to připadalo, že se navzájem předhánějí, komu zbyde na konci partie více času. I přes tento podstatný fakt uhrál Matyáš 4 body a Kryštof taktéž. Kryštof dokonce přes pomocné hodnocení dostal bronzovou medaili za třetí místo ve své kategorii, takže jen tak dál! Hubert Hudeček, Kryštof Jamnický a Mtouš Nikel si splnili v podstatě svůj standard, když shodně uhráli po 3 bodech. Bohužel v klíčových zápasech, které by je mohly posunout výše, tak nezahráli úplně přesně. Což sice trochu vadí, ale jistě se to zlepší! O velké překvapení se postarali svěřenci SVČ Opava, které trénuje Kristián Havel, jelikož oba hráči - Michal Běťák i René Dudek ukázali, že v nich rozhodně dřímá potenciál. Taktéž celkový součet 7 bodů hovoří za všechno. Vynikající turnaj a solidní vklad i pro jejich trenéra! Samotný Kris chtěl turnaj vyhrát, rozhodně na to měl a byl první nasazený. První čtyři kola prošel jako nůž máslem a hrál fantasticky, typologicky přesně to, co potřeboval. V pátém kole se bohužel mírně zamotal ve věžové koncovce a bral remízu s pozdějším vítězem turnaje Lukášem Fryčem. Známé pořekadlo praví, že po jedné hrubce přichází obvykle ještě další hrubka. Na partii s Vojtěchem Frolíkem by určitě Kristián rád zapomněl. Nakonec si tak spravil chutě až v posledním kole a se ziskem 5.5 bodů se umístil v turnaji na pěkném třetím místě. Škoda, že to nebylo místo první, jelikož by to byla pěkná derniéra v této soutěži pro tohoto hráče. Nyní to tedy může kosit za družstva. Nakonec jsem si nechal tři hráče, kteří statečně drželi prapor našeho oddílu do úplně posledního kola, a že se hrálo o mnohé. Šimon Šotek i David Sobek hráli pěkné, trpělivé a nápaditě šachy, což korespondovalo s tím, že se oba zase o kousek zlepšili. Oba měli náběh na první místo ve své kategorii v rámci turnaje i v celkovém pořadí. Rozseklo to poslední kolo, kde právě oba naši borci hráli proti sobě. David Šimona porazil a odnesl si dvě zlaté medaile, kdežto Šimon nakonec skončil na pomocné hodnocení v turnaji ve své kategorii na čtvrtém místě a celkově třetí. Velmi pikantní mohlo být to, kdyby se dohodla mezi hráči remíza, jelikož v tomto případě by ve své kategorii byli jak v turnaji, tak celkově na prvních dvou místech. Oba však hráli čestně a naplno, což je ctí! Na úplný závěr posílám obrovskou pochvalu Tondu Kozelskému, ten to měl v podstatě nejtěžší ze všech, kteří mohli uspět a brát trofeje. Začínal na druhém místě a musel přeskočit soupeře, který taky hraje velice dobré šachy na svojí úrovni. Tonda vyhrál první 2 partie, přesto dostal po druhé partii ode mně docela solidní slovní kartáč. Věděl jsem přesně, co dělám, Tonda měl 10 minut na hodinách a v obou partiích přehlédnul tří tahový mat. Vzal jsem si ho stranou a vysvětlil mu, o co mu vlastně jde, že má na to být první ve své

Neděle, 14 Duben 2019 11:44

Karel Záleský: KS-C závěrečné zhodnocení

Martin Rell zpracoval závěrečné zhodnocení, ve kterém vtipně propojil jeho tým s oblíbenou NHL. Více v aktualitách.

Pátek, 12 Duben 2019 08:42

Slavoj : Turnaj OKAP

Supr turnaj pro začínající hráče, naši si to užili. Těšíme se na další.

Čtvrtek, 11 Duben 2019 17:55

Karel Záleský: Přebor škol jednotlivců

Čtvrtek, 11 Duben 2019 10:30

Karel Záleský: 2. liga

Do aktualit byly přidány komentáře k posledním 2 kolům a rovněž závěrečné zhodnocení sezóny.

Středa, 10 Duben 2019 14:46

Karel Záleský: MČR mládeže

Kristián Havel se v článku v aktualitách ohlíží za MČR mládeže, kde jsme měli účast v národním openu.

Pondělí, 08 Duben 2019 12:14

Karel Záleský: KP - závěrečné zhodnocení

Aktivní kapitán B družstva sepsal po náročném zápase i závěrečné zhodnocení, které je v aktualitách. Ještě 2 články k družstvům A a C zde v nejbližších dnech zveřejníme, až budou kapitány dopsány.

Neděle, 07 Duben 2019 21:37

Karel Záleský: KP - komentář