TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Diskuzní fórum
Diskuzní fórum


Titulek:
Jméno:
E-mail:
Zpráva:
SPAM kontrola: Počet polí na šachovnici?
   
 

Martin: KP v Dobré

V Dobré bylo dobře, ale prohra nás neminula.       3:5    Cry

Neděle, 19 Leden 2020 16:20

Karel Záleský: Přebor škol krajské kolo - kat. A

Přebor škol krajské kolo kategorie A - Krnov, středa 15.1.2020: Průběh zde http://chess-results.com/tnr500458.aspx?lan=5

Naši hráči v týmech ZŠ Boženy Němcové Opava a ZŠ Otická Opava.

Středa, 15 Leden 2020 00:00

rellik15: Trpká prohra s Rýmařovem

Naše blahorodí v novém roce silně zpohodlnělo, už jen při nástupu na opětovné vyplutí se 3 z našich hráčů opozdili, což jakoby dalo předzvěst tomu, co se bude dít. Vlivem odpočinku se nám zadřelo na plavidle úplně všechno, a tak se nejdříve nejmladší z nás, lodník David zamotal ve zpřetrhaných lanech natolik, že inkasoval tvrdý náraz o palubu. O mnoho lépe nevyšli z boje ani dústojníci Kristián a Mirek, kteří si sice pochutnali na výborných mořských plodech, ale na posledním talíři bylo již velké sousto obživlých chobotnic, který svými chapadly naše důstojníky ovinuly do zajetí. To rodinka Caletků dokázala zprovoznit chod lodě i kormidlo, ale vyčerpání bylo natolik velké, že jsme ani nakonec nevypluli, oba jsme svorně odnesli do jejich kajuty, kde zaslouženě odpočívají. Důstojník Standa si vedl nadmíru dobře, ale když už se zdálo, že všecny věci nanosil na loď, tak přiběhl ještě lední medvěd, aby se s ním naposledy rozloučil a Standa nestihl zavěsit na jedničku. To Milan rozjel opětovně svoje kejkle a jeho ohňostroj byl ozdobou tohoto vystoupení. Poté ještě dokázal vysvobodit důstojníky z chapadel a vzkřísit Davida, zkrátka hodně muziky a bodík k tomu. Samotný kapitán a admirál lodi bojoval s říší démonů, když už se zdálo, že tento mysteriozní výlet na pustině nedaleko Spalkiku dopadne vítězně, tak démoni přenesli energii na jedinou kartu a ubránili svou mysl. Celkově jsme tedy prohráli 3:5, což je pro nás ponaučení a musíme v příštím kole ihned zabrat!

Neděle, 12 Leden 2020 17:08

Martin Mužík: ....

samozřejmě vyhrál Kozák nikoliv Kozík. Omlouvám se...

Neděle, 12 Leden 2020 16:10

Martin Mužík: SK Bruntál_Slezan Opava B 2:6

Z Bruntálu si vezeme nádherný výsledek. Vyhráli Mužík, Chwistek, Olšar, Kozík, Černý. remízu připojili Záleský a Hromada...

Neděle, 12 Leden 2020 16:08

Martin Mužík: Vojta Plát asi něco nepěkného provedl

Vojta asi možná udělal nějakou blbost? https://www.chess.cz/zahajeni-disciplinarniho-rizeni-s-vojtechem-platem/

Poznámka pod okraj: Škoda, že podobné disciplinární řízení nebylo zavedeno v minulosti taktéž na Krejčího (který cenu dostal) Lázničku (který se kvůli ostudě raději ceny vzdal), nebo Hráčka (který někomu k ceně dopomohl). Takto to totiž smrdí dvojím metrem. Každému je měřeno jinak...Každopádně je třeba počkat si na další informace. Pak snad budeme chytřejší... 

Středa, 08 Leden 2020 10:45

Karel Záleský: KP - komentář

Komentář k dnešnímu utkání je v aktualitách. Rovněž tak dosud nezveřejněný komentář ke 4. kolu.

Neděle, 05 Leden 2020 19:08

Martin: KP

Dnes výhra. Slezan Opava - Baník Havířov     6:2 !!! Laughing

Neděle, 05 Leden 2020 16:38

Karel Záleský: klubové ELO

Klubové Elo bylo aktualizováno dle FIDE listiny k 1.1.2020 a národní listiny k 5.1.2020.

Neděle, 05 Leden 2020 00:23

Karel Záleský: Vánoční turnaj - výsledky

Výsledky včerejšího vánočního turnaje v Dolním Benešově http://chess-results.com/tnr502700.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES. Radek Caletka jasně dominoval a Martin Vícha to jistil třetím místem. Mezi nima pak domácí Pavel Rakús. Bylo fajně - jako vždy. Pěkné zakončení šachové sezóny. 

Sobota, 28 Prosinec 2019 21:13

Karel Záleský: 3 nové články

V aktualitách najdete hned 3 nové články. První se vrací k zápasu 4. kola C družstva s Kravařemi, druhý popisuje výsledky přeborů škol a třetí je 2. turnaji OP mládeže v rapid šachu. A David Navara postoupil do semifinále Fide Grand Prix v Jeruzalémě. Pěkná partie https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/jerusalem-fide-grand-prix-2019/2/4/2

Neděle, 15 Prosinec 2019 18:58

rellik15: Kratochvlílovy kouzelné kejkle

Ahoj všem, dneska jsme to v Krnově doopravdy zvládli s obrovskou porcí štěstí, když se oba naši lodníci Domča a Tonda spálili o lana, která vytahovali na palubu. O remízu se postarali důstojník Kristián a admirál lodi, když natírali zábradlí bárky, ale mírně se u toho nechali nachytat a nakonec se přilepili k zábradlí. O výhru se tentokráte postarali důstojníci Standa a Mirek, když Standa nejdříve při návštěvě u alchymisty nakoupil pro Mirka na Black Friday oblečení a následně nejlépe střílel z luku na terč v doprovodném programu. Mirek zase v novém ošacení ukázal, jak se to krásně mete. Náš vrchní kormidelník byl tak vyčerpán svým úkonem, že našel cestu k alchymistovi, že už neměl sil nazbyt, ale v té chvíli přišel náš tajemný šaman Milan, který rozčísl všechno špatné, zakouzlil a rázem všechno bylo nádherně vítězné. Výsledek 5:3 pro naše barvy je úžasný, my jsme se dostali v plavbě do poloviny cesty a nyní jsme zakotvili v tajemném přístavu Spalkik, kde budeme odpočívat do dalšího roku. Za naší posádku, Martin.

Neděle, 15 Prosinec 2019 18:06

Krajská soutěž: Slezan

Tak dneska jsme to zdupali. Slezan "B" - Ludgeřovice 3,5:4,5. Děkuji všem za předvedený výkon.

Neděle, 15 Prosinec 2019 15:31

Mirek : 50 let

Dnes slaví 50 let hrající legenda světového šachu, patnáctý mistr světa Vishy Anand!

Všechno nejlepší a važme si gentlemanů za šachovnicí, jako je on. 

Středa, 11 Prosinec 2019 14:42

Karel Záleský: Aljechin v Opavě

V dnešním vydání týdeníku Region Opavsko je článek o simultánce mistra světa Aljechina v Opavě i s uvedením výsledků a jmen jeho přemožitelů. Zároveň se dozvíte, na jakou částku opavské šachisty tato událost před cca 90 roky přišla. 

Úterý, 10 Prosinec 2019 15:14

Martin Vícha: Krajský přebor

Slavoj Poruba-Slezan Opava   5:3

Neděle, 08 Prosinec 2019 17:03

Martin V.: 6 let za podvádění

Pan Igors Rausis má zákaz hraní šachu na 6 let (myslí se oficiální soutěže a turnaje). A ztrácí titul velmistra.       Info z Novoborského....ráno dokonce ve sportovních zprávách v rádiu.

Sobota, 07 Prosinec 2019 20:19

AVI: Dnešní Region

Dnes vyšel v Regionu článek Honzy Hromady o našich oslavách 100 let opavského šachu vč. skupinové fotografie.

Úterý, 03 Prosinec 2019 18:47

rellik15: Remíza s přáteli z Kravař

Putovali jsme na moři a Slunce nám svítilo na cestu. K tomu všemu krásnému se k nám přidala parta přátelských delfínů, se kterými jsme začali i mírně soutěžit. Dva delfíni se rozhodli vyzkoušet radu bezpečnosti naší lodi, kterou čítal Karel Pavlík a Luďa Peťovský. Skákaly se nádherné šipky do moře a přestože delfíni byli jasnými vítězi, tak aspoň Luďa dostal cenu útěchy v podobě půl bodu za vynikající umělecký dojem, Karel se musel smířit s tím, že někdy příště se poštěstí více. Naše dva lodníky Tondu Kozelského a Domču Klapucha se rozhodli vyzvat delfíni k tanci. Ve standardním tanci se Tonda chopil nejdříve Slowfoxtrotu, ale během jeho kreací mu došlo, že to není ono a zvoill anglický Waltz. Odměnou mu byla krásná výhra. Domča musel do latinsko-amerických tanců a delfínek umně tančící Sambu, dělal Domčovi v Jivu zdatného protivníka, ale výsledkem byla přátelská shoda, že obojí bylo úžasné a rádi se podělíme o bod. Mirka Janečka si odchytili tři delfíni na skořápky a dříve než se náš důstojník nadál, tak byl bez figury, poté bez peněz a nakonec bez šatstva, inu kromě alchymisty musíme najít i obchod... Nejjednodušší to měl náš další důstojník Standa, který pomohl delfínovi na palubu, takže se ihned dohodli na remíze a jali se sledovat hlavně tanec, aby přidali odborné poznatky. Poslední dva delfíni přišli až ke kapitánovi do kajuty, jednoho jsem odkázal ke kormidelníkovi a s druhým jsem začal pořádně pít, jelikož ani jeden z nás nepřepil druhého, tak jsme se rozešli smírem, to Kristián v řízení lodi ukázal delfínovi velké nedostatky, a tak jsme zakončili celkové soutěžení 4:4 a zdravíme i tímto do Kravař a brzy naviděnou!

Neděle, 01 Prosinec 2019 19:32

Martin V.: KS

Pěkný výsledek, jste borci Wink.

 

Neděle, 01 Prosinec 2019 17:29

 

Počet zobrazených << Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.