TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Diskuzní fórum
Diskuzní fórum


Titulek:
Jméno:
E-mail:
Zpráva:
SPAM kontrola: Počet polí na šachovnici?
   
 

Zdenda : Asi blbost co mne teď napadla, ale jak j...

Ale mám bílé! C4 kur? a! Dá někdo? Bez roušky

Úterý, 07 Duben 2020 00:39

Karel Záleský: Informace k soutěžím mládeže

Na webu ŠSČR a MKŠS je nová informace, jaký je aktuální stav v soutěžích mládeže a družstev. http://www.mkss.cz/informace-k-soutezim-mladeze-a-soutezim-druzstev-aktualizace-k-6-4-2020/

Pondělí, 06 Duben 2020 10:21

Robert: On-line blitz

Zdravím všechny Slezanisty, přeposílám zprávu od Vítka Pavery. Kdo se nudí, může se připojit. 

Ahoj pokud si chcete zablicat, můžete se připojit každý večer na turnaje které dělá rychvaldský šachový klub. Podrobné info na http://sachy.rychvald.cz/ Hraje se trochu neobvyklým způsobem. 3 min + 2 sec za tah, nehraje se na kola, ale jakmile dohrajete, je vám hned nalosován nový volný hráč, takže pokud stihnete rychle vyhrávat tak můžete stihnout i víc partií něž někdo jiný. Pokud se vám podaří vyhrát dvě partie po sobě, tak pak dostáváte za výhru dvojnásobek bodů. (normálně je za výhru 2b remízu 1b prohru ,0b). Hrajou tam hráči zhruba naši úrovně, takže si zahrajete rovnoceně.

Neděle, 05 Duben 2020 12:26

Karel Záleský: klubové ELO

Přesně před měsícem se ještě soutěžilo, proto i v březnu se elo u 9 hráčů pohlo - viz aktualizované klubové ELO. Kdy se začne zase hrát není v tuto chvíli jasné. Duben asi ne. Uvidíme, co ukáže květen. Nějaké technické řešení se hledá, ale zatím tomu stále něco chybí: http://www.sariev-gallery.com/data/i/003_LB_sghg-wbsite_long-chess-web.jpg 

Středa, 01 Duben 2020 14:41

Karel Záleský: Ostravský koník - nový termín

Pořadatelé Ostravského koníka vyhlásili nový termín 29.8. - 6.9.2020.

Pondělí, 30 Březen 2020 14:20

Rudolf Kriebel ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ): Oj, joj, joooj, Karle....

Karle, také názor. Kdo to ještě neslyšel a nečetl, tak se koukněte a udělejte si svůj  názor: http://www.nss.cz/o-zivem-komentovani . A jak se na to dívá nový šachový nejvyšší: klukovina..... (facebook)

Sobota, 28 Březen 2020 17:37

Karel Záleský: Turnaj kandidátů přerušen!

Tak to je velká škoda. Komentáře Vojty P. byly výborné. Včera trefně zesumíroval v čem je problém (nešachový). Kdo nesledoval, měl by si to pustit a zamyslet se. Jen tak pro zajímavost. Před 50 lety žilo na této planetě o polovinu lidí méně než dnes.

Čtvrtek, 26 Březen 2020 14:41

Martin V.: Turnaj kandidátů přerušen!

 A je to bohužel tady. Turnaj se po odehrání poloviny partií přerušuje. Dohrávat se bude v zatím nejasném termínu. 

Čtvrtek, 26 Březen 2020 12:27

Karel Záleský: 3 články na nedělní večer

2 návraty k 9. kolu KS-C a dnešní zápas KP v komentářích v aktualitách.

Neděle, 01 Březen 2020 21:33

Karel Záleský: klubové elo - aktualizace

Klubové elo bylo aktualizováno k 1.3.2020.

Neděle, 01 Březen 2020 18:30

Martin: Krajský přebor

Slezan Opava "A" - Šenov "A"     2 : 6

Neděle, 01 Březen 2020 16:40

rellik15: Tuhý boj přinesl dělbu bodů!

Když jsme zakotvili na španělské pevnině, tak jsme si zhluboka oddechli. To jsme, ale nemohli vědět, co nás ještě čeká za dobrodružství. Nejdříve to začalo u našeho lodníka Domči, který se přihlásil v sevillské corridě jako dobrovolník a změřil síly s býkem. Inu mohl být rád, že ho úplně nezadupal do země. Naštěstí zde byl všudypřítomný lodník Tom, který hbitě Domču odtáhl do bezpečí a navíc si  jako zkušený toreador poradil i ohnivým tvorem. Usoudili jsme, že corridy bylo dost, a tak jsme zkusili až noční život v Seville. Standa míchal drinky, až přemíchal, takže aniž by tušil jak, tak ho z těchto svodů vysvobodil náš vrchní kormidelník Radek, který nejenže uložil Standu do jednoho z pokojů, ale ještě stihl vystřihnout Royal Flush v pokeru a vyhrál nám peníze na nové uniformy. Protože ženský element je nezbytný pro každou posádku, tak za radu bezpečnosti naší lodi tady byla Míša, která si zašla do delfinária, kde jí uvítal usměvavý chytrý delfín, který s ní poměřil síly v potápění, jelikož oba byli skvělí, tak se dohodli, že nikdo nezvítězil. Důstojníci Mirek i Kristián chytli stejně jako Standa parádní opici, ale zabodovali u místních pohostinných Španělů hereckým umem nebo tenisovými znalostmi, takže dostali na cestu každý jednoho mluvícího papouška, který z nich tu opici určitě vymýtí. Admirál a kapitán lodi se pro změnu zapletl na tržišti do taneční soutěže ve Flamencu. Odvaha byla velká, ale přci jenom projev dost pokulhával. Z výslednou známkou od poroty mu to vystačilo přesně pro středních 0,5. Výlet ve Španělsku byl úchvatný, avšak my plujeme dál a naše předposlední zastávka bude Hamburg. Držte nám palce, abychom dopluli v plném počtu. Za naše Céčko, Martin.

Neděle, 23 Únor 2020 18:17

Martin Mužík: Kravaře-Slezan B 1,5:6,5

Z Kravař si vezeme pěknou výhru (která mohla být ještě vyšší, kdyby jednomu našemu hráči v totálně vyhrané pozici nezazvonil mobil). Vyhráli Mužík, Olšar, Pardy, Sovadina, Kozák a Šotek, remízu přidal Záleský a s mobilem si dnes nerozumněl Černý... 

Neděle, 23 Únor 2020 16:09

rellik15: Konec GP v příjemném duchu

Dnes se konal poslední turnaj v rámci série GP Okresního přeboru v Rapid šachu v Dolním Benešově. V odkazu najdete výsledky. http://chess-results.com/tnr518766.aspx?lan=5&art=1 Jinak velká gratulace Edu Formánkovi a Davidu Sobkovi, kteří vyhráli celově své kategorie. Další blahopřání míří ke stříbrným Dennymu Hulvovi (U10) a Dominiku Klapuchovi (U18). Velmi milým překvapením je i bronzová medaile pro Kryštofa Holáně v kategorii U13. Pokud bychom se podívali konkrétně na dnešní turnaj, tak šachově to nebylo vůbec ono a máme rozhodně, co zlepšovat!

Sobota, 22 Únor 2020 19:08

Karel Záleský: KS-C - komentář

Komentář k utkání Slezan Opava B - Orel Opava A je v aktualitách.

Čtvrtek, 20 Únor 2020 15:49

Karel Záleský: KP - komentář

Komentář k utkání Dolní Benešov - Slezan Opava je v aktualitách.

Neděle, 16 Únor 2020 20:52

Karel Záleský: KP

Dolní Benešov - Slezan Opava 5-3 Vyhrál Olšar, remízy Záleský, Havel, Rell, Mlýnek. Pěkný a bojovný zápas.

Neděle, 16 Únor 2020 16:49

Karel Záleský: KS-C komentář

Komentář k zápasu Slezan B - Krnov B je v aktualitách

Čtvrtek, 13 Únor 2020 15:38

Karel Záleský: KS-C komentář

Komentář k zápasu Krnov B - Slezan C je v aktualitách.

Středa, 12 Únor 2020 01:02

rellik15: Úlohu favorita jsme nepotvrdili!

Přes minové pole jsme pluli nadále na moři a ovlivnil nás i teplý Golfský proud. Dneska se nám však do cesty postavila vlastní neschopnost a sirény k tomu. Nejdříve naši dva lodníci Domča a Tonda spálili oběd a k tomu ještě pochytili něco od oxidu uhelnatého. V tu chvíli náš hrdinný důstojník Mirek neváhal a vletěl do podpalubí neohroženě s hasícím přístrojem a srdnatě čelil kouři i plamenům. Podařilo se mu všechno uhasit i vysvobodit 2 šmouly, kteří byli úplně na ručník a zralí na týden odpočinku v kajutě. Kristián nejdříve kdesi vytrousil papír i s tužkami, když chtěl náčiní najít, tak se na kluzké podlaze rozplácl jako sob Sven z Ledového království. Pochopení pro něj měl náš Tom, který ho ze šlamastiky dostal a ještě si stihnul s malým Matějem Jaššem zahrát na Toma a Jerryho. Karlovi se pořád něco nezdálo u lodního šroubu, slyšel prazvláštní pískání, které ovšem vydávaly sirény, které ho chtěly dostat do zajetí. Karel se nahnul příliš přes palubu a bylo vymalováno. Jenže sirény nepočítali s našim vrchním kormidelníkem a kapitánem lodi, jelikož kormidelník mistrně ovládal bárku a pronásledoval sirény. Kapitán následně na souši vyrval ze sevření sirén nebohého Karla, který v jakési hypnoze mluvil o tom, že má Zigaretten Break. Než se naštěstí sirény vzpamatovaly, tak jsme odpluli dále a pomalu se blížíme ke španělské pevnině. Dneska se zázrak nekonal a hlavně vlastním přičiněním jsme se připravili o lepší výsledek, než který svítil jako konečný na tabuli v poměru 4:4.

Neděle, 09 Únor 2020 17:56

 

Počet zobrazených << Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.