TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Hvězdy nehasnou - smuteční oznámení
Hvězdy nehasnou - smuteční oznámení Tisk Email
Neděle, 08 Březen 2020 02:06

Ve věku nedožitých 18 let odešel z tohoto světa náš spoluhráč a kamarád Standa Mlýnek, skromný kluk s křehkou duší a smutným životním údělem, který ho poznamenal víc, než dokázal unést.


Smuteční obřad se uskuteční ve čtvrtek 12. 3. 2020 od 15:00 hodin na městském hřbitově v Opavě.

Standa Mlýnek

Vážené dámy a pánové, zajisté jste si zvykli, že se v našem klubu vytváří články primárně po odehraných zápasech napříč různými soutěžemi, ale ne vždycky se jedná jen o takovou záležitost, nýbrž se můžeme setkat i s radostí nebo smutkem. Dnes Vás však všechny zarmoutím, jelikož bych chtěl následující řádky věnovat našemu spoluhráči Stanislavu Mlýnkovi, který nás už bohužel navždy opustil, když tragicky zemřel dne 04. 03. 2020 ve večerních hodinách.

Standa byl pro mnohé z nás velký kamarád a znali jsme se hodně dlouho. Zajisté si můžeme určitě připomenout krásné momenty, kdy například válel v přeborech škol za Otickou, kde společně působil s našimi dalšími hráči a kamarády Karlem Chwistkem a Lukášem Palyzou. Jestliže jste hledali opravdového šachového mága, který vám vykouzlí na šachovnici prakticky cokoliv, tak jste byli u Standy správně. Hrál z nás opravdu nejvíce ostré a agresivní šachy, které naskýtaly radost každému, kdo dané hře rozuměl. Nikdy se nevzdával, ale stále hledal možnosti k výhře a neváhal obětovat hned několik figur. Jeho taktické schopnosti i síla jejich využití byly znamenité, takže nebylo pochyb o tom, že jsme se všichni dokázali shodnout na tom, že Standa má největší potenciál z nás, aby to dotáhl hodně daleko.

Jedním z nejkrásnějších dnů bych vypíchl ten, kdy se nám konečně v roce 2019 podařilo dostat Standu k nám natrvalo. Už žádný host, ale náš hráč, konečně jsme byli všichni pohromadě, většina z nás hrála ve stejném družstvu. Z tohohle hlediska jsem si minimálně sám nemohl přát nic více, jenže čím více jsme byli šťastní, tím více jsme zapomněli, že životní cesty každého z nás jsou nevyzpytatelné a mnohdy obtížné na zvládnutí…

Standa byl jako šachista úžasný a nápaditý, ale ještě mnohem více jsme si jej mohli vážit jako člověka. Zajisté by se i na něm našlo pár mušek, ale nikdo z nás není dokonalý. Byl nám výborným kamarádem, na kterého jsme se mohli spolehnout. Uměl se hezky smát i radovat. Nikdy nezkazil žádnou zábavu a zcela jednoznačně být v jeho blízkosti, znamenalo hodně inspirace i pochopení, jelikož byl Standa hodně empatický člověk, který dokázal mnohokrát naslouchat a případně i poradit. Občas se i tyto role vyměnily a mohlo se zdát, že nás nic nemůže rozdělit…

Nemluvím jen za sebe, když přirovnám čtvrtého března k černému dni. V něm jsme ztratili úžasného člověka, který na svůj věk velmi bojoval a něco si i vytrpěl. S vyrovnáním takové ztráty se budeme těžko smiřovat, ale zcela určitě na něj nikdy nezapomeneme, jelikož bude nadále žít v našich srdcích, kde mu u nás všech zbylo navždycky místo. Odpočívej, v pokoji Stando, vždycky Tě budeme mít moc rádi!


Poslední úprava Neděle, 08 Březen 2020 02:09
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.