Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Mistrovství Moravy a Slezska mládeže
Mistrovství Moravy a Slezska mládeže Tisk Email
Sobota, 02 Listopad 2019 22:09

Ve dnech 26. až 31. 10. 2019 se v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v praktickém šachu, kam Slezan Opava vyslal 3 reprezentanty.

Šimon Šotek se v kategorii HD10 prezentoval dobrými výkony a do posledního kola bojoval o medaili a o postup na Mistrovství ČR. Po 7 kolech měl na svém kontě 5,5 bodu a průběžně byl ve své kategorii na 2. místě. V posledních dvou kolech potřeboval uhrát nejméně jednu remízu, avšak to se mu nepodařilo a obsadil nakonec mezi chlapci 10. místo a jen o 2 místa mu postup unikl. Kdyby v závěrečném kole vyhrál, byl by 2. a remíza by znamenala 3. místo, avšak na kdyby se nehraje. Závěrečná partie se mu bohužel nepovedla, přesto lze jeho vystoupení na turnaji hodnotit pozitivně. Má šachový talent a vydrží sedět na přípravě dlouhé hodiny. Rozhodně má na čem stavět. Pro Šimona to byl teprve druhý turnaj v praktickém šachu v životě.

David Sobek se na MMaS podíval potřetí a v kategorii HD12 se průměrnými výkony propracoval k zisku 4 bodů a umístění odpovídajícímu jeho nasazení. V předchozích dvou letech dopadl mnohem lépe a měl by rozhodně přidat, aby zase patřil k těm lepším. Zbrklost a rychlá ruka ho silně sráží dolů.

Dominik Klapuch se na MMaS podíval poprvé a vzhledem k malé zápasové praxi a častým taktickým přehlédnutím ubojoval v kategorii H16 jen 2,5 bodu za 5 remíz. Bude to chtít hrát podstatně více dlouhých partií a v těch se zaměřit na dobrou práci s časem a s taktickým postřehem.