TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Krajský přebor: Slezan Opava „B“ – Tatra Kopřivnice „A“ 4 : 4
Krajský přebor: Slezan Opava „B“ – Tatra Kopřivnice „A“ 4 : 4 Tisk Email
Neděle, 17 Únor 2019 20:53

Další zápas krajského přeboru hraný v domácím prostředí jsme si chtěli pořádně užít a pokud by s tím neměl soupeř problém, samozřejmě se chtělo i vyhrát. Nakonec skončil zápas remízou. V průběhu hry to vypadalo velice dobře, dá se říci, že výhra týmu byla hodně blízko, ale vše dopadlo jinak a remíza je spravedlivá. Kopřivnici to moc nepomůže, jsou namočeni v sestupových vodách, nám už o moc nejde, ale i přesto chválím celý tým, že to soupeřům nedáváme zadarmo a bojujeme skoro do holých králů. Tak teď k jednotlivým šachovnicím.


1. Martin Mužík (Martinovi jsem po partii sliboval, že ho budu kritizovat, ale to si nedovolím :). Martin soupeře zatlačil a získal velice pěknou pozici. V partii udělal chybku a vše se jako mávnutím kouzelného proutku otočilo. S ubývajícím časem a ohroženým králem už partii nezachránil a prohrál. Martin je prostě na své soupeře hodný, když vidí, že už jsou nalomeni, tak je nechce vidět smutné :).


2. Martin Pardy, tak druhý Martin se na soupeře vrhnul po hlavě. Se zahájením se moc nepáral a na soupeře vymyslel kombinaci, při které ztratil figuru a musel se vzdát. Byla to docela rychlovka.


3. Karel Záleský dnes předvedl výkon hodný pochvaly. Od začátku partie až do koncovky soupeře přehrával a koncovku se dvěma pěšci více bez problémů vyhrál.


4. Karel Chwistek hrál taky velice pěkně, celou partii stál lépe, ale podařilo se mu přijít o pěšáka a koncovka střelec proti jezdci s pěšáky na obou stranách byla hodně obtížná. Dostal rozkaz, aby bojoval a beze zbytku splnil. Manévrováním soupeře nepustil do své pozice a ten raději v časové tísni nabídl remis, kterou Karel přijal. Díky za bojovnost a vynalézavost.


5. Robin Olšar si dnes v klidu odehrál své a bez velkých problémů uhrál remízu. V průběhu partie soupeř remis nabízel, Robin je bojovník a zkoušel to hrát, i když to nakonec plichtou stejně skončilo.


6. Pavel Černý černými vybudoval solidní pozici s nějakými možnostmi na obou stranách, ale se soupeřem se shodli, že se nebudou pouštět do žádných velkých akcí, když je ještě venku tak hezky a dohodli se na remíze.


7. Martin Vícha byl po pátečním plese ještě rozdováděný a hrál se soupeřem, na kterého se připravil. V zahájení byl sežrán soupeři pěšec nabízený úplně zadarmo a ten nakonec v koncovce rozhodl. Koncovka byla výjimečně sehrána s klidem, takže výhra.


8. Michaela Caletková si odehrála další partii v krajském přeboru a soupeře v hodně divokém zahájení přehrála. Získala dva pěšáky, ale v koncovce, kdy každý měl věž a nestejnobarevné střelce se jí nepodařilo zavěsit a získat další bod. Nakonec remis, ale ta výhra tam nejspíše někde byla.


Takže první remíza týmu v soutěži po dost zajímavém průběhu. Zase díky všem za bojovnost, jsem rád že to hrajeme hlavně pro zábavu, ale i přesto to nikdo nedává po pár tazích za remízu a všichni bojují (někdy třeba i do hořkého konce :) ).


partie: http://www.mkss.cz/partie-kp-mkss-201819-8-kolo/


Martin Vícha


Poslední úprava Neděle, 17 Únor 2019 20:54
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.