TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy KRAJSKÝ PŘEBOR 7.kolo SLEZAN OPAVA „B“ – TJ OSTRAVA „B“ 2,5 – 5,5
KRAJSKÝ PŘEBOR 7.kolo SLEZAN OPAVA „B“ – TJ OSTRAVA „B“ 2,5 – 5,5 Tisk Email
Neděle, 03 Únor 2019 19:45

Slezan Opava B

TJ Ostrava B

Mužík Martin V Z

2178

0

-

1

2201

Fiřt Stanislav H Z

Pardy Martin Z

1995

0

-

1

2122

Očkay Tomáš H Z

Záleský Karel Z

2059

0

-

1

2029

Didi Jan Z

Olšar Robin Z

2055

½

-

½

1965

Trombík Karel H

Černý Pavel Z

1871

1

-

0

1921

Chrostek Lukáš

Vícha Martin Z

2002

0

-

1

1814

Tyleček Drahomír

Kozák Lubomír

1874

½

-

½

2064

Škola Miroslav

Hromada Jan

1848

½

-

½

1838

Kramoliš Pavel

2 ½

-

5 ½Po probuzení jsem měl dnes docela špatný pocit, že jsem si vše na šachy nepřipravil a že jsem před odjezdem na zápas něco doma zapomněl. Při partii jsem zjistil, co to bylo. Byl to mozek, který zůstal v odpočinkovém víkendovém režimu pravděpodobně schovaný doma. Jak soupeř, tak i mi jsme nebyli v úplně optimální sestavě a formě, takže se dalo očekávat cokoli. Jak to tedy probíhalo?


Na osmé šachovnici nachlazením zničený Honza Hromada uhrál po manévrování remis. Díky za to, že to černými odehrál a pomohl účastí při zápase.


Na šesté šachovnici se mi po velice dlouhé době podařilo vytvořit krásnou miniaturku a soupeře jsem tím určitě potěšil. Dva chybné tahy hned po sobě vedoucí přímo k matu byly vážně vydařené. Takže 0.


Na druhé šachovnici Martin Pardy trošku zariskoval a také mu se podařilo vyrobit krátkou partii. Po ztrátě figury už se to hrálo špatně. Po třech odehraných partiích a dvou hodinách hry 0,5 – 2,5, takže nic moc.


Na sedmé desce Luboš Kozák po velkém boji uhrál další remis. Soupeř na jeho první nabídku nereagoval a Luboše trošku dusil, ale ten se nenechal vyvést z míry, slupl tři pěšce za střelce a byl to nakonec soupeř, kdo byl rád, že může dát věčný šach.


Čtvrtá deska a Robin Olšar. Robin nestál během partie nic moc, soupeř získal v průběhu hry pěšáka a nevypadalo to moc dobře, ale závislost na nikotinu a odbíhání od partie udělali své. Robin se zdravě do partie obul, a pěšce získal zpět. V koncovce věží a pěšců soupeř nabídl remis a po dohodě s kapitánem byla přijata.


Třetí desku hájil Karel Záleský a dnes mu to moc nevyšlo. Soupeř si na něj zasedl (naštěstí ne doslova, to by byl Karlův konec) a po složitém manévrování Karla vymanévroval hrozbami matu nebo získáním velké materiálové převahy. Karel musel bohužel vzdát, i když v průběhu hry neměl špatnou pozici.


Na první desce sváděl krásný boj Martin Mužík. Pustil se do toho naplno a pěknou hrou s obětí kvality (přiznám se, že to bylo sakra složité) soupeře zatlačil a začal mačkat, ale bohužel se vloudila asi nějaká nepřesnost, soupeř vyrovnal hru a pak materiální převahu uplatnil. Bylo se ale na co dívat, partie měla pořádný náboj.


Pátá deska a naše jediná výhra v podání Pavla Černého. Pavel hrál dnes naprosto s přehledem, správně odhadl pozici a také slabší místa soupeře. Sledoval jsem ho, jak to hraje, dostal se do časovky, ale bez problému ji odehrál, pak se dostal do správného stavu, kdy viděl naprosto vše. Ziskem pěšce a rozbitím soupeřovy pozice vyhrál a trochu upravil nepříznivý výsledek týmu.


Trochu v tabulce padáme, ale nic se neděje, před sezónou jsem to viděl mnohem horší. Další zápasy nás ještě čekají, díky všem za bojovnost a sobě sypu popel na hlavu a odcházím kanálem.


fotogalerie:https://www.slezanopava.cz/sachy/fotogalerie/category/31-kp-opava-ostrava.html

výsledky:http://chess-results.com/tnr376163.aspx?lan=5&art=3&rd=7&turdet=YES


Martin Vícha


Poslední úprava Neděle, 03 Únor 2019 20:04
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.