TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy ŠK SLAVOJ PORUBA „D“ – SLEZAN OPAVA „B“ 5 ½ - 2 ½
ŠK SLAVOJ PORUBA „D“ – SLEZAN OPAVA „B“ 5 ½ - 2 ½ Tisk Email
Neděle, 20 Leden 2019 18:39

V krajském přeboru byl dnešním soupeřem aspirant na postup: Slavoj Poruba „D“. Překvapení se nekonalo, přiznám se, že by to byl malý zázrak. Na všech šachovnicích jsme byli elově slabší, ale to nevadilo, bojovali jsme (tedy až na kapitána) do vyčerpání všech možností. Šance na zahrání si se silnějšími soupeři dostali Mirek a Tomáš a zhostili se toho dobře, bojovali, chybělo asi trochu více štěstíčka a trpělivosti dobré pozice udržet.


Malý komentář k partiím:


1. Martin Mužík, jediná naše výhra, ale opravdu aspoň pro mě pěkně vedená partie s maximálním soustředěním. Martin se nenechal nikým a ničím rušit, seděl, dumal a soupeře přehrál. Je to super, protože IM Dobrovolský se neporáží každý den (pro Martina to ale není nic nového, je zvyklý na jiné kapacity).


2. Karel Záleský, dle jeho slov to nezahrál moc přesně a dostal se do prohrané pozice. Snažil se soupeře svést z vyšlapané cesty, ale FM Čempel to i s ubývajícím časem ukočíroval a Karel musel svého krále položit.


3. Robin Olšar, tady na rovinu klobouk dolů. Robin přišel, sedl k partii, dostal se do špatné pozice, trošku se při partii prospal a pak s přispěním soupeře bez velkých problémů odremizoval. Jenom perlička pro čtenáře, vedle sedící Karel mi naznačoval, abych Robina probudil, nakonec do něj drcnul sám :).


4. Pavel Černý byl na partii nažhavený, hrál vážně dobře a bojoval. Trošku se mu to zašmodrchalo ve střední hře a rozhodl se jít do koncovky s jedním pěšcem méně. Bylo to dost složité a bohužel po výměně dam už se pěšcová koncovka nedala udržet. Soupeř to nepustil a bylo vymalováno.


5. Martin Vícha, co k tomu napsat? Na soupeře jsem se připravil, přece jenom se nemohu pořád spoléhat na štěstí. Hrála se varianta, kterou jsem měl večer na šachovnici a silnější soupeř nakonec mou druhou nabídku remízy přijal. Pikantní na tom je, že jsme před partií měli oba 5/5, takže teď 5 ½ /6.


6. Miroslav Janeček hrál partii hezky, seděl hned vedle, a dle mě měl solidní pozici. Hrál trochu více opatrněji a zkušenější soupeř nakonec využil prostorovou převahu, kterou mu Mirek nechal vytvořit a Mirka porazil.


7. Tomáš Witassek hrál stejně jako Mirek se zkušenějším a silnějším soupeřem a podobně si vytvořil solidní pozici, kterou mohl určitě udržet. Taky to nakonec neustál a prohrál.


Jak k Mirkovi, tak k Tomášovi mohu napsat jen to, že to hrají pěkně, ví ze zahájení kam ty figurky patří a získali oba dva pohodové pozice (berte to s rezervou, je to můj osobní pohled). Nakonec ale jako kdyby se soupeře polekali a začali dělat opatrné tahy. Doporučuji na elo a množství figurek soupeře nehledět a bez bázně a hany se do něj pustit (jsou to taky jenom chybující lidi, jako mi všichni). Určitě s nimi počítám do dalších zápasů.


8. Antonín Vilášek a to nejlepší nakonec. Měl jsem dilema, komu v této partii fandit, jestli Tondovi jako hráči Slezanu nebo Markovi jako bráchovi. Nakonec to naštěstí vyřešili za mě a po opravdu tuhém boji z toho byla remíza. Hrálo se tady skoro na krev, Tonda dvakrát nabídl remis a Marek ji nechtěl vzít, tak se oba do sebe zakousli a kdyby čas na hodinách neubýval, seděli by tam ještě dnes :).


Díky všem za bojovný výkon, Martin Vícha.


Poslední úprava Neděle, 20 Leden 2019 18:43
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.