TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy KP: Slezan Opava „B“ – BŠS Frýdek-Místek „D“ (3:5)
KP: Slezan Opava „B“ – BŠS Frýdek-Místek „D“ (3:5) Tisk Email
Neděle, 25 Listopad 2018 19:23

Další domácí zápas se tentokrát moc nevydařil. V úterý byla připravena na soupeře ta nejbrutálnější sestava, jakou jsme byli schopni dát dohromady (tedy základní osmička). Člověk míní a Opavští bacili a viry mění … V sobotu se ozval Martin Mužík, že to nevypadá dobře a večer se opravdu zajel mrknout na pohotovost za místními sestřičkami a doktory, aby se na něj podívali. Ti mu nabalili kufřík léků a vitamínů a přísně zakázali, byť jen na šachy pomyslet.


Takže žhavení telefonu a jako zachránce se obětoval Luboš Kozák (díky) a připraven byl i Martin Rell. A teď k zápasu.


První na osmé desce skončil Luboš Kozák. Po dohodě s kapitánem, tedy mou maličkostí nabídnul remis a soupeř nebyl proti. Stál trošku lépe, ale ukecal jsem ho, že to bude stačit. Doufám, že se nebude zlobit.


Jako druhý jsem zakončil na sedmé desce svou partii já. Vše jsme vyměnili, na šachovnici zůstaly jen dámy a černopolní střelci se stejným počtem pěšců. Soupeř potáhnul dámou a nabídnul remis. Měl jsem zbabělé myšlenky, že ji vezmu, ale naštěstí jsem se na pozici podíval a zjistil, že hned dalším tahem chytám posledního soupeřova střelce. Takže výhra.


Na druhé desce se nezadařilo Martinovi Pardymu. Neměl jsem šanci to sledovat, ale asi nějaká chybička v propočtu.


První desku spolehlivě hájil Karel Pavelek. Chtěl pořád bílé, tak ho trochu podezřívám, že Martinovi Mužíkovi poslal bacil poštou, aby se mu přání splnilo. V klidné partii po dohodě s kapitánem, kdy jsem ho informoval, že remis stačí bez problémů úkol splnil a remízku zajistil.

Po půlce stav 2:2 a začaly se dít věci (což je na naší úrovni běžné).


Robin Olšar jako správný zástupce kapitána na páté desce soupeře mačkal, až ho opravdu pěknou závěrečnou kombinací rozmačkal. Překvapivě vedeme 3:2.


Na čtvrté desce vše nedopočítal Karel Chwistek a v koncovce prohrál. Je to trošku škoda, ale nedá se nic dělat.


Partie na šesté desce, kde naše barvy hájil Pavel Černý byla divoká od samého začátku. Vypadalo to, že se Pavel dlouho neudrží, ztratil pěšce a pozice vypadala na vhození ručníku do ringu. Nějakými zázračnými tahy partii úplně otočil a začal soupeře drtit. Ale aby to nebylo vše, v koncovce s pěšcem více přehlédl asi poslední soupeřovu fintu na změnu a po hlavě do léčky skočil. Postupu pěšce do dámy nebo pobrání zbývajících pěšců koněm už si nechtěl nechat ukázat. Bohužel tedy prohra. A je to 3:4.


Tak a je tady poslední partie na třetí desce. Tady bojoval Karel Záleský a soupeře v pohodě přehrával. Získal jednoho a pak druhého pěšce a spokojeně mířil pro bodík. Soupeř se ale nevzdal a centralizoval svého jezdce tak dobře, že dva pěšáci navíc nebyli moc vidět, pořád tam byly nějaké hrozby, které bylo třeba hlídat. Počítač určitě ukáže „chytré“ tahy, jak se vyhrát dalo, ale Karel propočty ztratil nějaký ten čas a dohrával partii na půl minutě. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvinul, rozhodl se, že remízu nebere a nějak to zkusí. Díky za obětavost. V konečné pozici byli na šachovnici čtyři dámy (každý měl dvě), ale bohužel jako první začal šachovat soupeř a Karla umatoval. Jednu možnost jak v koncovce vyhrát Karel měl, ale bylo to s obětí pěšáka a bylo to dost brutální na půl minutě vidět.


Takže nakonec 3:5. Zase díky za bojovnost všech hráčů, dnes to sice neklaplo, ale ještě není konec.


fotogalerie:https://www.slezanopava.cz/sachy/fotogalerie/category/24-2018-11-25-17-26-23.html


výsledky:http://chess-results.com/tnr376163.aspx?lan=5&art=3&rd=3&fbclid=IwAR0udsXDI_DhSEvTGSypUOI3BZ2A8RYy9w2CAWymcJxTLrLQvGVJCzXdf6Y


Martin VíchaPoslední úprava Neděle, 25 Listopad 2018 19:30
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.