TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Krajský přebor TJ Dolní Benešov „A“ – Slezan Opava „B“
Krajský přebor TJ Dolní Benešov „A“ – Slezan Opava „B“ Tisk Email
Neděle, 11 Listopad 2018 18:36

Dnes jsme jeli do Dolního Benešova. Dopředu bylo jasné, že nebudeme favorité, nakonec i Dolní Benešov měl prořídlou sestavu, bohužel to na vítězství nebo zápasovou remízu nestačilo. Těšili jsme se na Tadeáša Kriebela na první šachovnici, ale museli jsme se bohužel spokojit s Rudolfem na poslední desce. Hlavní bylo, že nás bylo osm, většinou bojovně naladěných. Po domluvě naší sestavy jsem byl spokojen, že vše klape. V sobotu jsem se začal strachovat, že jako kapitán nebudu moci jet … dostaly mě zákeřné střevní potíže. Po slupnutí všech možných pilulek a přibalení náhradního toaletního papíru do batohu bylo rozhodnuto, že budu hrát rychleji a snad to vyjde. Vzhledem k výsledku partie beru příště sebou dostatek projímadla i pro ostatní spoluhráče :). A teď k partiím.


Jako první skončila tentokrát má partie, kdy se mi po výměně skoro všech lehkých figur podařilo soupeře zaskočit a za cenu pěšce udržet jeho krále uprostřed šachovnice. Po několika soupeřových chybných tazích se před hrozícím matem vzdal.


Další partie v rychlém sledu končily za sebou. Martin Rell soupeře neudržel, nechal se zatlačit do defenzívy a prohrál.


Pěkně zahrál Tomáš Witassek a soupeře odremizoval. Vzhledem k tomu, že pak jel ještě na fotbal Opava – Baník, díky za účast.


Na druhé desce se nezadařilo Martinovi Pardymu, Pavel Byma ho v partii přetlačil a Martin prohrál. Po půlce tedy prohráváme 1,5 : 2,5 a ostatní partie vypadají všelijak.


Po boji v koncovce remizoval Karel Pavelek na první desce. Byla to zajímavá koncovka se čtyřmi pěšci a jedním stejnobarevným střelcem na obou stranách.


Robin Olšar se taky nechtěl pouštět do žádných velkých akcí a v koncovce s pěšcem více a těžkými figurami to dal za remis. Zdeněk Šnyta měl štěstíčko, že dnes neměl Robin svou zabijáckou náladu.


Na třetí desce Karel Záleský prohrál věžovou koncovku s pěšcem méně. Bylo to dost složité a pozápasová analýza ukázala hodně možností, jak to zahrát lépe. Ale po partii to se to dobře radí.


Jako poslední dohrála Michaela Caletková. Hrála úplně nejdelší partii (skoro vyrovnali počtem tahů první partii o mistra světa). Nakonec prohrála v opravdu brutální časovce, kdy to hráli na poslední minutě. Remízka tam nejspíše někde byla, ale je to dost těžké počítat.


Nakonec tedy prohra 2,5 : 5,5.


Díky všem za odvedenou hru, těší mě, že se hrálo ve většině partií zase skoro na „krev“.


výsledky: http://chess-results.com/tnr376163.aspx?lan=5


Martin Vícha


Poslední úprava Neděle, 11 Listopad 2018 18:41
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.