TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy ŠACHPARÁDA! ON-LINE TURNAJE
ŠACHPARÁDA! ON-LINE TURNAJE Tisk Email
Pondělí, 15 Únor 2021 15:45

Každý čtvrtek (od 11. 2.) se v prostředí platformy lichess.org hraje náš vlastní interní on-line turnaj. Jedná se o společný turnaj oddílů Šachy Krnov a Slezan Opava, kterého se mohou účastnit všichni členové obou oddílů vč. dospělých. Pokročilí hráči hrají v silnější skupině "A" a začátečníci měří síly v turnaji "B".

Prvního kola se zúčastnilo 46 hráčů i hráček. Kategorii A vyhrál hráč Slezanu Opava Dominik Klapuch a kategorii B hráč Šachy Krnov Jaroslav Kadlec. Na druhém místě se umístil Oskar Gřešek (Slezan). Body se počítají všem a pravidelní účastníci mají šanci získat poukázky na šachovou literaturu. Protože je turnaj interní a přístupně pouze pro hráče těchto dvou oddílů, jsou odkazy na přihlašování dostupné na skryté stránce, jejíž odkaz členové dostali emailovou cestou.

Pokud někdo odkaz nedostal, ať napíše na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Níže tedy grafické připomenutí prvních dvou vítězů a také zhodnocení prvního turnaje jeho ředitelem Víťou Daříčkem.

foto 1

foto 2

První kolo zhodnotil ředitel turnaje Víťa Daříček takto:
"Oddíl Šachy Krnov ve spolupráci se šachovým oddílem Slezan Opava uspořádaly ve čtvrtek 11. 2. 2021 společný on-line turnaj. Tento turnaj se bude opakovat každý čtvrtek od 16 hodin. Turnaj se hrál ve dvou kategorii A a B. V turnaji A hráli zkušenější hráči obou oddílů a také naši reprezentanti KTCM Krnov, kteří hrají i 1.ligu mládeže a také několik dospělých hráčů. V turnaji B hráli naši nadějní mladí hráči. Co nás jako pořadatele překvapilo byla i vysoká účast začínajících šachistů. Na co já bych ale rád upozornil je, že někteří hráči se přihlašovali na poslední chvíli! Je potřeba se hlásit aspoň den předem, protože se může vyskytnout problém s přihlášení do aplikace lichess.org. A pak už je na to málo času. V tabulce jsou označení žlutou barvou hráči, kteří si musí změnit své uživatelské jméno, aby je bylo možné identifikovat. Jinak v budoucnu již nebudou klasifikování."


Poznámky: V tabulce https://www.sachykrnov.cz/_cms7/kcfinder/upload/files/Bodov%C3%A1n%C3%AD(1).xlsx Bodování jsou uvedeni jen hráči do 18 let věku.

Poslední úprava Pondělí, 15 Únor 2021 15:49
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.