TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy
Šachy - Aktuality
Příměstský šachový tábor 2021 Tisk Email
Úterý, 21 Září 2021 00:10

V termínu od 16. do 20. srpna 2021 jsme opět uspořádali Příměstský šachový tábor ŠO Slezan Opava.

Možnost si opět na živo zahrát a připravit se na nadcházející sezónu pod vedením zkušených trenérů využilo tentokrát devět mladých šachistů.

Šachový program byl tradičně rozdělen na část tréninkovou, kde si účastníci zlepšili své dovednosti a znalosti v oblasti taktiky, strategie, zahájení a koncovek, a část hrací, kde si mohli všichni nově získané znalosti hned vyzkoušet. Odehrálo se se hned několik turnajů, jak v klasickém šachu, tak i tradičně nejoblíbenějších Holanďanech a Bughousu. Nejlepší si za své výkony samozřejmě odnesli diplomy ale i ostatní obdrželi nějakou sladkou drobnost.

Mimo šachový program byly naplánovány i další aktivity. V rámci sportovního programu se hráli míčové hry na Tyršově stadionu, ale děti měli možnost si mezi sebou vyzkoušet také šerm a judu pod vedením zkušených trenérů oddílu juda (Nicolas Reineke) a šermu (Robert Zwinger) TJ Slezan Opava. Ti opět připravili zajímavý program, při kterém se všichni dostatečně vyřádili.

1

Obrázek 1: Sportovní část v judárně, kde se snaží jeden z nejmenších udržet na zádech trenéra juda.

Celý článek...
 
ŠACHY - tréninky mládeže v nové sezóně Tisk Email
Úterý, 31 Srpen 2021 09:46

1
1Po prázdninách zahajujeme pravidelné tréninky mládeže od pátku 10. 9. 2021 v herně TJ Slezan na ulici Boženy Němcové 1/20 v Opavě. Přihlášky přijímáme na tréninku, emailem, brzy i elektronicky na nově připravovaném webu.


Ve stejný den nás pojede čtveřice talentů reprezentovat na Mistrovství České republiky v rapid šachu do Prahy, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. 9. 2021.


Poslední úprava Pátek, 17 Září 2021 13:59
 
12. Memoriál Ivana Jankovce – OPEN BOHUMÍN 2021 „BLITZ“ Tisk Email
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 14:19

Zdravím příznivce šachové hry s krátkým článkem o turnaji v Bohumíně. Po skoro rok a půl dlouhé pauze jsem se rozhodl zase se šachově znemožnit na nějakém bleskovém turnaji, což se mi skoro podařilo. Vybrán byl turnaj v Bohumíně, kde se v těchto dnech hrají ještě i turnaje v normálním tempu.

Hrálo se v neděli 4.7.2021 v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Bohumíně. Tempo hry bylo 3min + 2s, takže docela rychlost. Turnaj hrálo celkem 46 hráčů a hráček. Turnaj byl na 13 kol. Zahájení turnaje zhruba ve 14.00 a ukončení včetně předání cen v 18.00.

Pro jistotu jsem vyrazil autem s dostatečným předstihem a po přihlášení jsem se věnoval hodinu krásám Bohumína, které jsem sledoval přímo z vozidla u fotbalového hřiště. Zde se mi podařilo zaujmout místní romskou komunitu a překvapivě dobře jsme si pokecali o kvalitách Bohumínského a mezinárodního fotbalu.

Tak a teď k turnaji. Uhrál jsem si svých 50% a bylo to chvílemi jak na houpačce. V několika partiích jsem si zahrál na Ježíška a obdaroval jsem soupeře takovým množstvím pěšců a figur, až se soupeři divili, kde je pořád beru. Takže za mě vzhledem k tomu, že jsem tak dlouho nehrál spokojenost s body, ale už ne s podaným výkonem.

V turnaji bojovalo dost mladších hráčů z Orlové, Třince a okolí a bylo vidět, že šachy už hrát umí a byli velice nepříjemnými soupeři. Organizaci turnaje chválím na jedničku s hvězdičkou. V místě byl nachystán malý bufet, nebyly žádné velké časové prodlevy a rozhodčí i organizátoři zvládli všechny problémy s úsměvem a v pohodě.

A co výsledky?

První tři skončili takto:

1. FM Martin Fargač

2. IM Jozef Michenka

3. FM Kilián Slovák

A ať nezapomenu na ženy:

6. WGM Olga Sikorová

7. WGM Karolína Olšarová


http://chess-results.com/tnr559566.aspx?lan=5&art=1&rd=13&turdet=YES


Ať se všem daří, Martin Vícha.


 
Urputnost a nasazení na medaile nestačily Tisk Email
Úterý, 22 Červen 2021 12:24

Výsledek krajského přeboru družstev mladších žáků nabudil celý klub Slezanu Opava, že by se mohlo blýskat na lepší zítřky. S vědomím možného úspěchu se vydala naše výprava směr Praha, kde jsme poměřili síly s nejlepšími z celé ČR v rozmezí 11. až 13. června v hotelu Don Giovanni, kde nemohl být nikdo jiný čestným hostem, než samotný hudební virtuos Wolfgang Amadeus Mozart. Ten přivítal naši sestavu: Šimon Šotek, David Sobek, Eduard Formánek, Matěj Šotek, Oskar Gřešek a Klára Václavková (Beskydská šachová škola);

Cesta probíhala bez komplikací a někteří z nás poprvé okusili legendární pražské metro, které vřele doporučuji všem, kteří někdy zavítají do Prahy. Výborný oběd a úžasné ubytování nás nabudilo do prvního kola, kde jsme měli změřit síly s Regionem Pandou. Naštěstí na nás nevyběhli s bambusovými tyčemi a došlo k velkému překvapení, když jsme soupeři uštědřili nečekanou porážku. Trenéři se shodli, že se jednalo o daň z nerozehrání, kterou měly Pandy. Druhé kolo nabídlo bratrský duel, který proběhl proti Lokomotivě Krnov. Výsledek z krajského kola jsme nenapodobili, ba naopak se soupeř rozehrál k lepším výsledkům a zaslouženě zvítězil.

Se ziskem jednoho vítězství jsme se odebrali na večeři a poté se kluci rozhodli vyzkoušet své umění ve stolním fotbálku i hokeji. Nutno podotknout, že jim to hodně šlo, ale ani trenéři se nenechali zahanbit a v doplňkových soutěžích taktéž dominovali.

1

Buffalo Sabres a Detroit Red Wings nám dělali večerní společnost i následující večer.

Celý článek...
 
Úspěšné vystoupení na KP mládeže v rapid šachu Tisk Email
Neděle, 20 Červen 2021 19:07

V sobotu 19. 6. 2021 se v Dolním Benešově konal Krajský přebor mládeže v rapid šachu. Pro naši mládež se jednalo o další velmi úspěšný turnaj, když si ze svých kategorií odnesli bronzové medaile Eduard Formánek v H10, David Sobek v H12 a Dominik Klapuch v H18. Na Mistrovství ČR v rapid šachu mládeže pak spolu s Formánkem a Sobkem postoupili ještě bratři Šotkové, kteří ve svých kategoriích obsadili shodně 4. místa.


Výsledky:

U10 - U12 - U18


1

H10


Poslední úprava Neděle, 20 Červen 2021 19:07
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.