TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava
Vítejte na stránkách TJ Slezan Opava
ŠACHY - tréninky mládeže v nové sezóně
Napsal uživatel Šachy   
Úterý, 31 Srpen 2021 09:46

1
1Po prázdninách zahajujeme pravidelné tréninky mládeže od pátku 10. 9. 2021 v herně TJ Slezan na ulici Boženy Němcové 1/20 v Opavě. Přihlášky přijímáme na tréninku, emailem, brzy i elektronicky na nově připravovaném webu.


Ve stejný den nás pojede čtveřice talentů reprezentovat na Mistrovství České republiky v rapid šachu do Prahy, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. 9. 2021.


Poslední úprava Pátek, 17 Září 2021 13:59
 
12. Memoriál Ivana Jankovce – OPEN BOHUMÍN 2021 „BLITZ“
Napsal uživatel Šachy   
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 14:19

Zdravím příznivce šachové hry s krátkým článkem o turnaji v Bohumíně. Po skoro rok a půl dlouhé pauze jsem se rozhodl zase se šachově znemožnit na nějakém bleskovém turnaji, což se mi skoro podařilo. Vybrán byl turnaj v Bohumíně, kde se v těchto dnech hrají ještě i turnaje v normálním tempu.

Hrálo se v neděli 4.7.2021 v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Bohumíně. Tempo hry bylo 3min + 2s, takže docela rychlost. Turnaj hrálo celkem 46 hráčů a hráček. Turnaj byl na 13 kol. Zahájení turnaje zhruba ve 14.00 a ukončení včetně předání cen v 18.00.

Pro jistotu jsem vyrazil autem s dostatečným předstihem a po přihlášení jsem se věnoval hodinu krásám Bohumína, které jsem sledoval přímo z vozidla u fotbalového hřiště. Zde se mi podařilo zaujmout místní romskou komunitu a překvapivě dobře jsme si pokecali o kvalitách Bohumínského a mezinárodního fotbalu.

Tak a teď k turnaji. Uhrál jsem si svých 50% a bylo to chvílemi jak na houpačce. V několika partiích jsem si zahrál na Ježíška a obdaroval jsem soupeře takovým množstvím pěšců a figur, až se soupeři divili, kde je pořád beru. Takže za mě vzhledem k tomu, že jsem tak dlouho nehrál spokojenost s body, ale už ne s podaným výkonem.

V turnaji bojovalo dost mladších hráčů z Orlové, Třince a okolí a bylo vidět, že šachy už hrát umí a byli velice nepříjemnými soupeři. Organizaci turnaje chválím na jedničku s hvězdičkou. V místě byl nachystán malý bufet, nebyly žádné velké časové prodlevy a rozhodčí i organizátoři zvládli všechny problémy s úsměvem a v pohodě.

A co výsledky?

První tři skončili takto:

1. FM Martin Fargač

2. IM Jozef Michenka

3. FM Kilián Slovák

A ať nezapomenu na ženy:

6. WGM Olga Sikorová

7. WGM Karolína Olšarová


http://chess-results.com/tnr559566.aspx?lan=5&art=1&rd=13&turdet=YES


Ať se všem daří, Martin Vícha.


 
Omezení sportovní činnosti - aktualizace 2. 7. 2021
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 02 Červenec 2021 12:33

Sportovní příprava je stále zatížena náročnou covid agendou spojenou s prokazováním bezinfekčnosti, s uchováváním těchto potvrzení.

Opatření Ministerstva zdravotnictví jsou v souladu s pandemickým zákonem proti nemoci covid-19 a nelze je nijak obcházet pod pohrůžkou likvidačních pokut za každé jejich porušení. Proto je nutné je respektovat. Oddíly mají zpracované provozní řády na provoz sportovišť se kterými jsou povinni seznámit všechny sportovce účastnící se tréninků v bodech, ve kterých se jich restrikce týkají.

Aktuálně platná opatření v příloze.

Poslední úprava Pátek, 02 Červenec 2021 12:33
 
oznámení o přerušení dodávky el. energie dne 12.7.2021 od 7:30 do 14:00
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 23 Červen 2021 10:44

Oznámení o přerušení dodávky el. energie dne 12.7.2021 od 7:30 do 14:00 v obci Opava-Předměstí (ul. Boženy Němcové, Horní schody, Mendlova)


viz příloha

 
Urputnost a nasazení na medaile nestačily
Napsal uživatel Šachy   
Úterý, 22 Červen 2021 12:24

Výsledek krajského přeboru družstev mladších žáků nabudil celý klub Slezanu Opava, že by se mohlo blýskat na lepší zítřky. S vědomím možného úspěchu se vydala naše výprava směr Praha, kde jsme poměřili síly s nejlepšími z celé ČR v rozmezí 11. až 13. června v hotelu Don Giovanni, kde nemohl být nikdo jiný čestným hostem, než samotný hudební virtuos Wolfgang Amadeus Mozart. Ten přivítal naši sestavu: Šimon Šotek, David Sobek, Eduard Formánek, Matěj Šotek, Oskar Gřešek a Klára Václavková (Beskydská šachová škola);

Cesta probíhala bez komplikací a někteří z nás poprvé okusili legendární pražské metro, které vřele doporučuji všem, kteří někdy zavítají do Prahy. Výborný oběd a úžasné ubytování nás nabudilo do prvního kola, kde jsme měli změřit síly s Regionem Pandou. Naštěstí na nás nevyběhli s bambusovými tyčemi a došlo k velkému překvapení, když jsme soupeři uštědřili nečekanou porážku. Trenéři se shodli, že se jednalo o daň z nerozehrání, kterou měly Pandy. Druhé kolo nabídlo bratrský duel, který proběhl proti Lokomotivě Krnov. Výsledek z krajského kola jsme nenapodobili, ba naopak se soupeř rozehrál k lepším výsledkům a zaslouženě zvítězil.

Se ziskem jednoho vítězství jsme se odebrali na večeři a poté se kluci rozhodli vyzkoušet své umění ve stolním fotbálku i hokeji. Nutno podotknout, že jim to hodně šlo, ale ani trenéři se nenechali zahanbit a v doplňkových soutěžích taktéž dominovali.

1

Buffalo Sabres a Detroit Red Wings nám dělali večerní společnost i následující večer.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.